Chesapeake-17

Boy: 520 cm, En: 61 cm, Ağırlık: 22 kg,  Hacim: 175 kg

Uzun mesafeli bir gezi yada üzerine bir sürü donanım eklemek için sağlam yapılı bir kayak istiyorsanız bu kayak size göre. Diğer modellere göre yapımı daha farklı olan bu deniz kayağı modeli yüksek hacimli burun kısmı sayesinde sizi dalgaların üzerinde tutar.  Düz inen kıç kısmı sağlam bir dümen monte etmek için son derece güçlüdür.  Çift kişilik modeli mevcuttur.  Çift kişilik deniz kayağı modeli 650 cm uzunluğunda ve 73 cm enindedir.

 

Güverte kısmı gövdeye bir küpeşte üzerine bindirme tekniği ile birleştiriliyor. İç tarafta kenarlarda 2 cm lik küpeşteler bulunmaktadır. Güverte gövdeye eposki ile yapıştırılmasının yanında, bronz civiler ile de sabitlenmiştir.

SEAKAYAK17-745x300

 

Geniş hacimli bir kayaktır. 17 footluk diğer deniz kayağı modeline göre ‘ greenland 17 ‘ iç kısmı daha ferahtır. Diğer modellerde de kullanılabilen ‘V’ tip yelken , bu modelde de kullanılabiliyor. İsterseniz ‘ Yelken-Rig kullanarak deniz kayağınızı 3 m eninde bir trimarana dönüştürebilirsiniz.

TRIMARAN-YELKEN-745x300

 

Yeni donanım eklemeye ve kişiselleştirmeye çok uygun olan bu deniz kayağının yapımı zaman almasına karşın zor değildir. İç ve dış kısımlar cam elyafı kumaş ile kaplanmaktadır. Yaklaşık 6 kat epoksi üzerine, ahşabı ve epoksiyi güneşten korumak için 3 kat vernik uygulanmaktadır.

yelkenkayak_rig-745x300

 

Uç kısımlarda 15 -20 cm lik dolgular bulunmaktadır. Bu sayede kayağınızı dik olarak burun aşağı gelecek şekilde dahi muhafaza edebilirsiniz.