Shearwater-17

Boy: 520 cm, En: 56 cm , Ağırlık: 20 kg, Hacim: 135 kg   

Son derece keyifli ve hızlı bir sürüşü olan greenland tarzı kayağı her türlü hava koşulunda denizde ve durgun sularda kullanabilirsiniz.  Burun kısmının yapısı ve düşük hacmi ile yoluna düz bir şekilde devam eder. Yeni başlayanların ilk kullanımda zorlanacakları bu kayağa alışmakta ise kısa zaman alıyor. Eskimo roll u en rahat şekilde, hatta küreksiz yapabileceğiniz bir kayaktır. 17 foot luk boyu ile uzun bir kayak olmasına rağmen 56 cm lik eni ile narin görünüşlüdür. Spor amaçlı kürek çekmek istiyorsanız, bu model en uygun modeldir.

YELKENKAYAK - Ahşap Deniz Kayakları.

Yapımı;  ince yapısından dolayı her ne kadar zımpara işleri çabuk bitse de, burun ve kıç kısımların yapımı oldukça zor ve deneyim gerektiriyor. İki ve üç adet su geçirmez ambarı bulunan iki modeli vardır. Bu hava bölmeleri sayesinde güvenli bir sürüş sunuyor. Devrilme durumunda sadece orta kısımda az miktarda su kaldığından, kayağa tekrar binmek ve kalan suyu pompalamak kısa zaman alıyor.

Sea kayak Marmaris

Bu modelde kapakların iki koruması vardır. Üst kapağın altında  neoprenden yapılmış ikinci bir koruma bulunmaktadır. Kapaklarda ki bu ikinci güvenlik kayağı da daha güvenli yapıyor.

Tüm modeller de dayanıklılığı arttırmak için iç ve dış kısımlar cam elyafı kumaş ile kaplıdır.  Burun ve kıç gibi darbe alan kısımlar bir kaç kat kaplanmıştır. Bu sayede orta seviyede bir darbe aldığında hasar ahşaba ulaşmamaktadır, ulaşırsa da sorun değil. Sadece az bir zımpara ve epoksi ile kolayca tamir edebilirsiniz.  Nasıl derseniz , telefon açmanız yeterlidir.

İstanbul boğazı