Google

Kano okulu – Istanbul

Kano okulu – İleri seviye

Süre: 3 gün
Ücret: 500 TL
Seviye: Temel kayak becerileri gereklidir.
Genel Bakış: İleri kürek teknikleri, temel navigasyon ve güvenlik bilgileri.
Açıklama: Deniz kayağı ile daha önce tanışmış ve temel seviyede bilgisi olan kursiyerler için hazırlanmıştır. Bu sınıfın amacı, sizlere güvenli ve keyifli kürek becerisi kazandırmak, doğru kürek çekme tekniğini geliştirmek, yapılan yanlışlıkları düzeltmektir. Bu eğitimde deniz kayağını yakından tanımanın ve bazı destek hamlelerinin öğrenilmesinin yanı sıra muhteşem bir kamplı gezi yapmanın fırsatını da yakalayacaksınız. Bu eğitim sayesinde kayağınızı taşıma, farklı kürek çekme teknikleri ve destek hamleleri, kurtarma ve çekme teknikleri, eskimo roll , yolculuk planlaması, genel haritacılık, güvenlik ekipmanlarının kullanılması konularında teorik ve pratik bilgilere sahip olacaksınız.

Deniz kayağı, kürek, PFD, pompa, etek ve ders notları dahil edilmiştir. Kendi malzemelerini getiren kursiyerler için indirim uygulanmaktadır. Bu eğitimde bir gece kamp yapılacağından, kursiyerlerin uyku tulumu gibi kişisel kamp malzemelerini getirilmesi istenecektir.

Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği fiyata dahildir. Akşam yemeğini sipariş edebilir yada atölyenin mutfağını kullanarak kendi yemeğinizi yapabilirsiniz. Atölyemizde konaklama imkanı bulunmaktadır, kursiyerler ek ücret ödemeden konaklama yapabilir. Yine de otelde kalmak isteyenler için yakın civarda bir çok otel seçeneği vardır.

Birinci gün sabah; Deniz Kayağı hakkında genel bilgiler ve doğru kürek çekme, kayağa biniş, iniş, denizde alabora olma ve tekrar kayağa biniş teknikleri teknikleri teorik olarak gözden geçirildikten sonra öğleden sonraki deniz eğitimi için uygun kayak ve malzemelerin seçilmesi.

Birinci gün öğleden sonra; Sahilde kısa bir tur yaptıktan sonra denizde kayağa binmek, destek hamleleri çalışıyoruz. Bu aşamada kursiyerlerin seviyelerine göre çeşitli tekniklerin öğrenilmesi sağlanıyor. Akşam yemeğinden önce kısa bir tur yapıp doğru kürek çekme tekniğimizi ilerletiyoruz.

Birinci gün gece; Gün içinde çektiğimiz video izleyip, yapılan yanlışlıklar hakkında konuşuyoruz.

İkinci gün sabah; Sahilde kısa bir tur yaptıktan sonra ilk gün yapılan çalışmalar tekrarlanır ve kursiyerin seviyesine göre davranılır.

İkinci gün öğleden sonra; İkinci gece çadırlar ile kamp yapıyoruz. Hava durumuna bağlı olarak kamp yaptığımız bir ada yada gece yıldızları izleyebileceğimiz sakin bir sahil olabilir. Bu kamplı gezi ile kendi gezilerinizi planlayabilecek, gerekli kamp eşyaları ve bunların taşınması hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Üçüncü gün sabah; Kampın toparlanması ve malzemelerin kayaklara yerleştirilmesinden sonra yola çıkıyoruz. Güvenlik ve kayak çekme teknikleri çalışarak ve birbirimizi çekerek sahile vardığımızda öğle yemeği için karaya çıkıyoruz.

Üçüncü gün öğleden sonra; Öğle yemeğinden sonra, zor durumdan kurtulma teknikleri ve eskimo roll çalışılıyor. Bu sayede denizde karşılaşabileceğiniz zor durumlar hakkında bilgi sahibi olup, bu durumdan kurtulma yollarını öğreniyorsunuz.

Üçüncü gün akşam; Gün içinde çektiğimiz video izleyip, yapılan yanlışlıklar hakkında konuşuyor ve kursu tamamlıyoruz.

Kano Eğitmenimiz

BASIC

Yelkenkaya Sahili

YELKENKAYA (54)

Kamp Adası

BAYRAMOGLU_ADA

Eğitim Kayaklarımız

KAYAKS34

Temel Eğitim

BASIC

Haziran 2016 Temel ve İleri seviye eğitimlere katılmak için rezervasyon yapabilirsiniz.  Her eğitim grubu 7 kişi ile sınırlıdır.  Şimdiden yerinizi ayırtmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Leave a Reply